Elektrické rozvody pro venkovní žaluzie:

Ovládání pomocí dálkového ovladače nebo chytrého telefonu:

Kvalitní stavební připravenost je základním kamenem následné montáže venkovních žaluzií a jejich komponent.

Na rozdíl od přípravy pro venkovní rolety, je potřeba vyvést elektrický instalační kabel pro napájení motoru žaluzie ven z interiéru nad rám okna/dveří.  Výšku vývodu uvádí dodavatel daného typu venkovní žaluzie.

Délka instalačního kabelu, který je vyveden ze zdi, musí být min. 500 mm. V případě, že žaluzie bude ovládána dálkovým ovladačem nebo chytrým mobilním telefonem/tabletem, je potřeba el. kabel 3×1,5 CYKY-J.

cyky_3_1_5_j_sokol_zaluzie_ostrava

Jednoduché ovládání SOMFY WT žaluziovým spínačem  – drátové ovládání:

Klasické drátové ovládání, je ovládání žaluzií, kdy jako ovladač slouží žaluziový spínač umístěný na pevno vedle okna/dveří např. SOMFY INIS UNO, nebo jakýkoli jiný žaluziový spínač např. od společnosti ABB, Schneider, Legrand atd.. K tomu spínači je přiveden el. proud 230 V a to kabelem 3×1,5 CYKY-J od rozvaděče a od spínače vede 4×1,5 CYKY-J ven k venkovní žaluzii do kastlíku žaluzie (může být použito i 5×1,5 CYKY-J).

Bližší informace naleznete v samostatném příspěvku: Žaluziový spínač

Toto zapojení je stejné i pokud použijete vlastní chytré řízení celé domácnosti (LOXONE, INELS, TAPHOME atd.)