Automatizace domácnosti od Somfy

na této stránce naleznete informace o automatizaci domácnosti. Co to znamená? Jednoduše si budete moci ovládat venkovní žaluzie, rolety, screenové rolety, markýzu, pergolu, bránu, zabezpečení, kamery, vrata ale i světla a teplo z pohodní vašeho domova nebo kdekoli na světě a to díky francouzské společnosti Somfy, která je na trhu více než 50 let.

AUTOMATIZACE_DOMACNOSTI_SOMFY

AUTOMATIZACE DOMÁCNOSTI UŽ NENÍ ŽÁDNÉ SCI-FI

Vzpomínáte, když jste se dívali na SCI-FI filmy a obdivovali, jak vše v domácnosti fungovalo pomoci ovládání hlasem nebo dotykem prstu? Dnešní automatizace domácnosti není naštěstí již žádné SCI-FI. Vše budete ovládat pomocí smart zařízení (mobilní telefon, tablet atd.) nebo dokonce hlasem.

Jednoduše si stáhnete aplikaci z Google Play nebo App Store. Přihlásíte se a pak už je to hračka. Žaluzie nebo jiné své produkty bude ovládat jedním prstem. V jednom kroku si žaluzie stáhnete nebo zatáhnete a natočíte do požadované pozice. Součástí aplikace je možnost tvorby scénářů. Díky těmto scénářům a čidlům (udělej něco, když …) mohou žaluzie, nebo jiné prvky stínění žít vlastním životem bez Vašeho zásahu a Vy si užíváte už jen komfortu, který tím získáte.

Podle toho, co chcete pomocí automatizace domácnosti ovládat, můžeme ji rozdělit do několika skupin:

Stínění oken a dveří

Zde patří venkovní žaluzie, venkovní rolety, screenové rolety, vnitřní žaluzie, látkové roletky, střešní okna VELUX a motorové záclony a závěsy Glydea.

Bioklimatické pergoly, verandy, markýzy

Asi nejpopulárnější prvkem zastínění teras jsou v současnosti bioklimatické pergoly. Jedná se o hliníkové pergoly se střechou z otočných – motorových lamel. Boční stínění je pak řešeno screenovými roletami, které jsou ve formě ZIP opět poháněny motory SOMFY io. V pergole je integrované LED osvětlení s chytrým řízením. Díky těmto motorům budete jak střechu této pergoly, tak i boční stínění a světla ovládat opět pomocí mobilního telefonu jedním prstem. Chytré motory dále instalujeme do markýz i do lehkých hliníkových konstrukcí s látkovou – motorickou střechou.

Vrata a brány

Sekční nebo rolovací vrata, křídlové nebo posuvné brány. To vše díky geolokaci a protokolu IFTTT už nikdy nebudete muset otevírat. Poznají, že se blížíte domů a samy se otevřou. Nebo už nebudete hledat dálkový ovladač a jedním kliknutím na svém mobilním telefonu si vrata/bránu otevřete nebo zavřete.

Zabezpečení

Kamery a videotelefony, bezpečnostní senzory, chytré zámky, alarmy. Ve svém mobilním telefonu uvidíte živý přenos ze své kamery. Nákupem například chytrého zařízení SOMFY ONE  získáte v jednom malém zařízení kameru, alarm i kouřový senzor. Díky chytrému zámku SOMFY DOOR KEEPER otevřete na dálku návštěvě vstupní dveře a už nikdy nebudete hledat klíče. V případě porušení bezpečnosti okamžitě dostanete upozornění formou sms. Na e-mail Vám přijde foto pachatele atd. Budete tak schopni během pár vteřin reagovat na případnou situaci.

Osvětlení

Řídící jednotka TaHoma velice dobře komunikuje s produkty PHILIPS HUE jako jsou LED pásky nebo chytré žárovky. Do TaHoma lze rovněž nainstalovat a ovládat SOMFY ON-OFF PLUG io chytrou zásuvku.

Úspory – čidla a senzory

Zde patří teplotní, větrná a sluneční čidla. Termostaty a termostatické hlavice. Díky těmto čidlům ušetříte nemalé peníze za vytápění nebo naopak za klimatizaci.

Co jsou to scénáře a jak je nastavit

Jsou to situace (scénáře) podle kterých budou fungovat daná zařízení ve vaší domácnosti. Například při setmění se Vám zatáhnou všechny venkovní žaluzie a rozsvítí se LED osvětlení. Nebo při příjezdu domu se otevře brána, garážová vrata, venkovní žaluzie se otevřou, vypne se alarm. Následně se brána i garážová vrata sami opět zavřou. Takovýto scénář vyvoláte jediným kliknutím na váš chytrý telefon. Určitý scénář můžete vyvolat i přejetím po TaHomě nebo dotykem na dálkovém ovladači SMOOVE.

Jak jednoduše nastavit scénáře se dozvíte ZDE.

Smart scénáře neboli chytré scénáře

V případě, že máte teplotní, větrná nebo sluneční čidla nebo jiné řídící a ohlašovací prvky, můžete si nastavit chytré scénáře. Tyto scénáře se spustí na základě informací od těchto čidel. Například teplotní čidlo zjistí, že teplota ve vašem obývacím pokoji je vyšší než vámi požadovaná a automaticky se spustí venkovní žaluzie, která interiér ochrání před přehřátím.

Jak jednoduše nastavit smart scénáře se dozvíte ZDE.

Co budete k automatizaci domácnosti potřebovat?

Řídící jednotku TaHoma® switch, kterou budete napájet 230 V. Již není potřeba ji drátově spojovat s modemem. Lze ji tak umístit v podstatě kdekoli v domě.

Jaké další systémy lze lehce s řídící jednotkou propojit?

Do řídící jednotky TaHoma, která je nejkomplexnější jednotkou od společnosti SOMFY, lze připojit následující systémy:

SOMFY ONE+

Kamera se sirénou, pohybovým čidlem a záložní baterií

somfy_one_plus_sokol_zaluzie

INTERIÉROVÁ KAMERA

Zabezpečení, které respektuje vaše soukromí

Somfy_Security_Camera_sokol_zaluzie

VENKOVNÍ KAMERA

Venkovní kamera s integrovanou sirénou o výkonu 110dB

venkovni_kamera_sokol_zaluzie

PROTECT HOME ALARM

Bezdrátový bezpečnostní systém pro váš byt i dům